top of page
  • KD

Jaką szkołę podstawową wybrać dla dziecka? I dlaczego warto ASP Mozaika :)

Zaktualizowano: 6 lip 2022

Wybór szkoły dla dziecka jest trudnym, a nawet stresującym zadaniem. Przy tak wielu możliwościach — mała szkoła lub duża szkoła, szkoła klasyczna, artystyczna lub szkoła skoncentrowana na alternatywnych rozwiązaniach, szkoła publiczna lub prywatna — łatwo jest wybrać najwygodniejszą (czytaj: najbliższą miejscu zamieszkania) opcję. I to niekoniecznie jest wybór najlepszy.


Czym więc się kierować przy wyborze szkoły? Jaką ścieżkę obrać? Wiedząc, że edukacja Twojego dziecka to coś więcej niż wypełnianie głowy wiedzą, chcesz zbadać wszystkie możliwości i wybrać najlepszą z nich. Chcesz aby szkoła, do której ma uczęszczać Twoje dziecko potrafiła rozmawiać z nim w jego języku. A co najważniejsze reprezentowała takie wartości, które są dla Ciebie ważne. I ważne dla Twojego dziecka bo to one także kształtują jego charakter, osobowość i kompetencje.

W Autorskiej Szkole Podstawowej Mozaika wierzymy, że szkoła prywatna, a tym bardziej oparta na alternatywnych, autorskich filarach jest najlepszą opcją z możliwych.


Pozwól nam przedstawić kilka kilka argumentów i ułatwić Tobie znalezienie odpowiedzi na pytanie - jaką szkołę podstawową wybrać w Częstochowie?


Autorski program nauczania

Ważną korzyścią prywatnej edukacji jest elastyczność programu nauczania, która często prowadzi do bardziej wartościowego i skupionego na znacznie efektywniejszych, innowacyjnych metodach edukacji ucznia. Jednym z największych problemów w systemie szkół publicznych jest standaryzacja edukacji, która nie pozwala na taką samą specjalizację w programie nauczania.


Nie oznacza to, że w Mozaice odchodzimy od podstawy programowej.


Jej założenia dostosowujemy do potrzeb i możliwości uczniów - na zasadzie własnej interpretacji. W oparciu o podstawę programową pracujemy na mapach kompetencji by dzieci mogły brać czynny udział w obranej ścieżce edukacyjnej. Zatem jest ona z powodzeniem realizowana w sposób alternatywny - nauka przez zabawę w duchu Montessorii (oddział przedszkolny) oraz pracę projektem, pozytywna dyscyplina, myślenie krytyczne i wizualne, tutoring i uważność (1-3, 4-8). Dowiedz się więcej na temat tego na czym opieramy nasze edukacyjne filary.


Szkoły publiczne są często przepełnione, stosunek liczby nauczycieli do uczniów, zwłaszcza w większych miastach takich jak Częstochowa jest niestety często nieproporcjonalnie niski. Bywa, że efektem tego jest sytuacja gdy nauczyciele nie są w stanie utrzymać spersonalizowanych relacji z uczniami.


Jest to jeden z głównych powodów, dla którego większość rodziców wybiera alternatywną szkołę prywatną.


Chociaż ta sytuacja może nie przeszkadzać niektórym uczniom lub rodzicom, większość dzieci zachowuje się w określony sposób, aby przyciągnąć uwagę nauczyciela i rówieśników. Niezależnie od tego, czy uczniowie zwracają na siebie uwagę, osiągając dobre wyniki, czy też działając na rzecz negatywnej uwagi, dzieci potrzebują pozytywnej afirmacji i szczególnej atencji, aby dobrze się rozwijać w latach szkolnych, a nie tylko przetrwać. Szkoła prywatna taka jak Autorska Szkoła Podstawowa Mozaika oferuje mniejsze klasy (maksymalnie 16 uczniów), indywidualne podejście i zrozumienie potrzeb ucznia. Dowiedz się więcej o tym co oferujemy


Relacje i indywidualizacja

Kiedy wysyłasz swoje dziecko do szkoły, chcesz wiedzieć, że otrzymuje ono opiekę i uwagę, na jaką zasługuje. Szkoły prywatne cenią każdą interakcję z uczniami, a liczebność klas jest zwykle mniejsza i łatwiejsza w organizacji nauczania, To znacznie ułatwia nawiązanie pozytywnych relacji, wzbudzenie poczucia przynależności, działanie na rzecz współpracy. Twoje dziecko będzie miało bardziej spersonalizowane relacje z nauczycielami. Jest to niezwykle pomocne, ponieważ pozwala wychowawcom poznać wyjątkowe umiejętności i talenty Twojego dziecka, dzięki czemu mogą je z sukcesem rozwijać i rozbudzać. I odwrotnie, taka uważność pozwala również nauczycielom zidentyfikować możliwości i potrzeby dziecka, aby mogło ono pracować nad własnym rozwojem, zdobywać kolejne kompetencje i umiejętności, kształtować siebie jako człowieka przyszłości.

Więcej możliwości

To co cechuje i wyróżnia Autorską Szkołę Podstawową Mozaika jest duża ilość zajęć dodatkowych, które w większości szkół publicznych nie istnieją lub są ograniczone. Ta wartość dodana to możliwości doświadczenia nowego, poznania empirycznego, spróbowania swoich sił w różnych kierunkach - słowem - możliwość wszechstronnego rozwoju. Nasza szkoła jest w stanie zaoferować zróżnicowane zajęcia dodatkowe, które wzmacniają szkolny program nauczania. Zajęcia artystyczne, muzyczne, sportowe, językowe, wycieczki. Lista dodatkowych zajęć w naszej szkole jest długa.


Wspólnota sama w sobie

Kiedy zdecydujesz się zapisać dziecko do prywatnej szkoły, takiej jak Autorska Szkoła Podstawowa Mozaika, Twoja rodzina stanie się częścią sieci rodzin o tych samych celach i wartościach. Rodzice w szkołach prywatnych są bardziej zaangażowani w życie uczniów i różne wydarzenia szkolne. Jako rodzic możesz mieć możliwość nawiązania kontaktu z innymi rodzicami, aby porozmawiać o życiu swoich dzieci. Takie relacje pozwalają „naszym” rodzicom uczyć się od siebie i wspierać się nawzajem. Uczniowie korzystają również ze wspólnotowej atmosfery naszej szkoły.


Nawet jeśli zdajesz sobie sprawę z zalet wysłania dziecka do szkoły prywatnej, znalezienie dla niego odpowiedniej szkoły może być kolejnym wyzwaniem samym w sobie.


Jeśli szukasz szkoły lepszej, otwartej na człowieka i jego potrzeby - skontaktuj się z nami.


Chętnie umówimy się na spotkanie w naszej siedzibie, pokażemy jak wygląda nasza praca od środka, co nas wyróżnia i dlaczego naprawdę warto wybrać właśnie nas.


Zadzwoń do nas już dziś pod numer 518 555 369 lub skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie rekrutacyjnej.


W związku z dużym zainteresowaniem i możliwością uruchomienia od września 2022 całego budynku, możemy otworzyć nasze mozaikowe drzwi dla kolejnych podopiecznych.


Zapraszamy do REKRUTACJI do szkoły i oddziału przedszkolnego. Szczegóły na STRONIE.198 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page