Monika Niedzielska - dyrektor ASP Mozaika

Dziś przedstawiamy Wam osobę niezwykłą i nietuzinkową, która jest współtwórczynią naszej szkoły. Monika Niedzielska – dyrektorka ASP Mozaika, nauczycielka 1 klasy, a przede wszystkim liderka i mentorka naszego zespołu


Wulkan pozytywnej energii, osoba dla której nie ma rzeczy niemożliwych - rozwija skrzydła w naszej wolnej szkole i inspiruje do zmian w podejściu do edukacji dzieci, nauczycieli i rodziców Jesteśmy dumni, że jesteś z nami i stwarzasz w Częstochowie przestrzeń do przyjaznej edukacji na miarę XXI wieku - nareszcie!


Monika to certyfikowana edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców oraz nauczycieli, certyfikowana trenerka myślenia krytycznego, pedagożka (pedagogika społeczna i terapia pedagogiczna), nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, arteterapeutka, terapeutka ręki, logorytmiczka, wykwalifikowany pracownik administracyjno – biurowy, florystka. Uczestniczka wielu szkoleń – warsztatów i webbinarów w zakresie pedagogiki oraz metodologii pracy w szkole i klasie m.in. ocenianie kształtujące, matematyka inaczej, nauka przez zabawę, metoda projektu, szkoła bez ocen, zajęcia kreatywne, pedagogika Marii Montessori, uważność w edukacji, myślenie wizualne itp.

Osobiście samodzielna mama 8 letniego chłopca. Pasjonatka edukacji alternatywnej oraz nowatorskich rozwiązań. Prowadzi warsztaty z PD i mk dla rodziców i nauczycieli w trybie stacjonarnym oraz online. Wprowadza placówki oświatowe w proces certyfikacji w tych obszarach. Praktykuje PD oraz mk w domu, pracy i życiu, wciąż poszukując inspiracji i nowych doświadczeń. Interesuje ją edukacja przez doświadczanie z jednoczesnym kształtowaniem postaw oraz rozwojem emocjonalno – społecznym człowieka. Współtworzy z Mozaiką - Autorską Szkołą Podstawową cykliczne spotkania edukacyjne tzw. "Pikniki Edukacyjne". Jej marzeniem jest, by edukacja przyszłości i szacunek dla każdego człowieka były powszechne i dostępne w każdej placówce oświatowej, dlatego chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami z innymi nauczycielami, rodzicami. Jej misją jest stwarzanie przestrzeni i warunków do tego, by tak się stało. Kocha dzieci

W wolnych chwilach zajmuje się florystyką (przez blisko dekadę prowadziła swoją Galerię Kwiatów Monifiori), fotografią, czytaniem książek, podróżowaniem. Uwielbia dobre relacje z drugim człowiekiem, teatr, kino, koncerty, taniec czyli muzykę w całości oraz swojego psa Gambola :-)

149 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie