Weronika Wrzaszcz

Weronika, nauczycielka i wychowawczyni klas 2 i 3. Młoda, pełna energii i chęci osoba. Weronika prowadzi również zajęcia teatralne w naszej szkole, na które już serdecznie zaprasza.

Jest absolwentką Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i animatorka społeczno-kulturalna. Interesuje się literaturą, tańcem, śpiewem, a przede wszystkim teatrem. To właśnie teatr przyczynił się do odkrywania, przeżywania i doświadczenia emocji. Jest autorką programu "Przeżywam i doświadczam", skierowanego przede wszystkim do uczniów I poziomu edukacyjnego. Program ten oparty jest na włączeniu edukacji teatralnej do codziennych kompetencji kluczowych uczniów. Na swoich zajęciach chciałaby włączać elementy edukacji teatralnej, w szczególności inscenizacje i swobodne improwizacje. "Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci - są ludzie".

-Janusz Korczak