Justyna Walenta

Przyroda i biologia

Justyna Walenta - nauczyciel przyrody i biologii, prowadząca kółko  przyrodnicze i eksperymentalne.

Wyjątkowo naturalna osoba, która jest mentorem dla naszych dzieci w obszarze przyrody i biologii. Zobaczcie co Justyna napisała o sobie

Zajęcia z taką osobą to przygoda, to ciekawość to naturalny stan...

Nazywam się Justyna Walenta. Jestem przewodniczką po magicznym świecie przyrody i kultury Ojcowskiego Parku Narodowego i Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej. Od kilkunastu lat uczę dzieci doświadczać przyrody.

Jestem właścicielką Latającego Biura Przyrody. Prowadzę warsztaty przyrodnicze i wycieczki szkolne pomagając nauczycielom przy organizacji wolnego czasu przez uczniów. Pomagam również rodzicom budować relacje ze swoimi dziećmi poprzez wspólne spędzanie czasu na Rodzinnych wycieczkach. Od kilku lat organizuję Wakacje w lesie czyli bardzo zielone półkolonie. Każdego dnia wędrujemy z dziećmi po leśnych ścieżkach, badamy życie w rzece, przyglądamy się jak wygląda praca w gospodarstwie ekologicznym i bardzo dużo się bawimy.

Ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Częstochowie na Wydziale Matematyczno- Przyrodniczym.

Uważam, że przyrody i biologii można się uczyć będąc poza szkolnymi murami, w lesie, na łące lub nad wodą. Zafascynowana jestem leśnymi szkołami, w których dzieci spędzają czas i uczą się w żywym kontakcie z naturą.

Działam w Jurajskiej Kooperatywie Spożywczej oraz w Ruchu Inicjatyw Społeczno- Ekologicznych Przytulia. W wolnej chwili spełniam się jako mówczyni występując publicznie w Toastmasters Częstochowa.

Justyna Walenta