top of page

Czy Autorska Szkoła Podstawowa Mozaika realizuje podstawę programową?

Jak każda szkoła podstawowa w Polsce, Mozaika realizuje podstawę programową i podlega pod nadzór kuratorium oświaty.

Problemem, w naszej opinii, nie jest sama podstawa programowa, która jest zbiorem wiedzy i umiejętności, ale sposób jej realizacji. To co odróżnia naszą szkołę od szkół bazujących na pruskim modelu edukacji to między innymi sposób realizacji podstawy programowej (nauka przez zabawę, praca projektem, lekcje odwrócone), skupienie na relacjach i budowaniu poczucia własnej wartości, rozwijanie talentów i kompetencji przyszłości, czy wsparcie krytycznego myślenia.

W Mozaice dzieci oprócz realizacji podstawy programowej, dzieci mogą realizować swoje pasje, rozwijać talenty, rozbudzać ciekawość świata.

O filarach naszej strony poczytacie w zakładce https://www.szkola-mozaika.pl/faq

163 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page